W dniu 19.06.2021 roku na kortach Głuchołaskiego Towarzystwa Tenisowego odbył się Turniej Tenisa Ziemnego ,,Otwarcie Sezonu 2021" w grze pojedynczej. W turnieju uczestniczyło 6 zawodników. Oprócz tenisistów z Głuchołaz w zawodach wzięli udział m. in. zawodnicy z Nowak oraz Nysy. Turniej został rozegrany systemem grupowo-pucharowym. Zwycięzcą turnieju został Sebastian Kujda Junior, który pokonał w finale Macieja Wojdyłę wynikiem w setach 2:1 (6:7; 6:2; 10:7). Z kolei trzecie miejsce zajęli Maciej Kowalczyk z Głuchołaz oraz Sebastian Kujda z Nysy. Pierwsza faza zawodów odbywała się w dwóch grupach A i B po 3 zawodników w każdej grupie. Mecze grupowe rozgrywane były systemem „każdy z każdym” do dwóch zwycięskich setów (od stanu 2:2), przy czym przy stanie 1:1 w setach rozgrywany był w trzecim secie super tie-break do 10 punktów. Z każdej grupy do dalszych gier awansowało po dwóch zawodników, a awans z poszczególnych grup uzyskali:

• Grupa A: Kowalczyk Maciej (GTT Głuchołazy) oraz Kujda Sebastian (Nysa),
  • Grupa B: Wojdyła Maciej (GTT Głuchołazy) oraz Kujda Sebastian Junior (Nysa).

Półfinały i finał odbywały się do dwóch zwycięskich setów (od stanu 2:2), przy czym przy stanie 1:1 w setach rozgrywany był w trzecim secie super tie-break do 10 punktów.

Wyniki półfinałów:

Kujda Sebastian Junior - Kowalczyk Maciej 6:4; 6:4

Wojdyła Maciej - Kujda Sebastian 6:3; 7:5

Wynik meczu finałowego:

Kujda Sebastian Junior – Wojdyła Maciej 6:7; 6:2; 10:7

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce: Kujda Sebastian Junior (Nysa)

II miejsce: Wojdyła Maciej (GTT Głuchołazy)

III miejsce: Kowalczyk Maciej (GTT Głuchołazy) oraz Kujda Sebastian (Nysa)

Trofea i pamiątkowe dyplomy zostały ufundowane przez Głuchołaskie Towarzystwo Tenisowe.

Galeria zdjęć z Turnieju Tenisa Ziemnego ,,Otwarcie Sezonu 2021" - Gra pojedyncza (19.06.2021r.)Turniej Tenisa Ziemnego ,,Otwarcie Sezonu 2021" - Gra pojedyncza (19.06.2021r.)