W dniu 14.08.2021 roku na kortach Głuchołaskiego Towarzystwa Tenisowego odbył się Deblowy Turniej Tenisa Ziemnego ,,GŁUCHOŁAZY OPEN 2021" o Puchar Prezesa GTT. W zawodach wzięło udział 8 par deblowych (16 zawodników) m.in. z Głuchołaz, Nowak, Nysy oraz Prudnika. Turniej został rozegrany systemem grupowo-pucharowym. Zwycięzcami turnieju została para Dumański Adam / Jędyka Łukasz, która pokonała w finale parę Fościak Paweł / Kujda Sebastian Junior wynikiem w setach 2:1 (6:7; 6:4; 10:3). Z kolei trzecie miejsce zajęły pary deblowe Iżycki Paweł / Nietrzeba Jacek oraz Born Grzegorz / Kowalczyk Maciej. Pierwsza faza zawodów odbywała się w dwóch grupach A i B po 4 pary w każdej grupie. Mecze grupowe rozgrywane były systemem „każdy z każdym” do dwóch zwycięskich setów (od stanu 2:2), przy czym przy stanie 1:1 w setach rozgrywany był w trzecim secie super tie-break do 10 punktów. Z każdej grupy do dalszych gier awansowały po dwie pary deblowe, a awans z poszczególnych grup uzyskali:

• Grupa A: Dumański Adam / Jędyka Łukasz (Nysa / Nowaki) oraz Born Grzegorz / Kowalczyk Maciej (Nysa / GTT Głuchołazy),
  • Grupa B: Fościak Paweł / Kujda Sebastian Junior (Nysa) oraz Iżycki Paweł / Nietrzeba Jacek (GTT Głuchołazy).

Półfinały i finał odbywały się do dwóch zwycięskich setów (od stanu 2:2), przy czym przy stanie 1:1 w setach rozgrywany był w trzecim secie super tie-break do 10 punktów.

Wyniki półfinałów:

Dumański Adam / Jędyka Łukasz – Iżycki Paweł / Nietrzeba Jacek 6:2; 6:2

Fościak Paweł / Kujda Sebastian Junior – Born Grzegorz / Kowalczyk Maciej 6:2; 4:6; 12:10

Wynik meczu finałowego:

Dumański Adam / Jędyka Łukasz – Fościak Paweł / Kujda Sebastian Junior 6:7; 6:4; 10:3

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce: Dumański Adam / Jędyka Łukasz (Nysa / Nowaki)

II miejsce: Fościak Paweł / Kujda Sebastian Junior (Nysa)

III miejsce: Iżycki Paweł / Nietrzeba Jacek (GTT Głuchołazy) oraz Born Grzegorz / Kowalczyk Maciej (Nysa / GTT Głuchołazy)

Trofea, pamiątkowe dyplomy i nagrody zostały ufundowane przez Głuchołaskie Towarzystwo Tenisowe, które zwycięzcom wręczył Prezes GTT Pan Robert Rutkowski.

Galeria zdjęć z Deblowego Turnieju Tenisa Ziemnego ,,GŁUCHOŁAZY OPEN 2021" o Puchar Prezesa GTT (14.08.2021r.)Deblowy Turniej Tenisa Ziemnego ,,GŁUCHOŁAZY OPEN 2021" o Puchar Prezesa GTT (14.08.2021r.)