W dniu 21.08.2021 roku na kortach Głuchołaskiego Towarzystwa Tenisowego odbyły się Otwarte Mistrzostwa Głuchołaz w Tenisie Ziemnym w grze pojedynczej. W turnieju uczestniczyło 12 zawodników. Oprócz tenisistów z Głuchołaz w zawodach wzięli udział m. in. zawodnicy z Jesenika, Moszczanki, Nysy, Otmuchowa oraz Starej Jamki. Turniej został rozegrany systemem grupowo-pucharowym. Mistrzem Głuchołaz został Marek Lipiński z Otmuchowa, który pokonał w finale Sebastiana Kujdę Juniora wynikiem w setach 2:0 (6:4; 6:2). Z kolei trzecie miejsce zajęli Marek Schromm z Jesenika oraz Paweł Fościak z Nysy. Pierwsza faza zawodów odbywała się w czterech grupach A, B, C i D po 3 zawodników w każdej grupie. Mecze grupowe rozgrywane były systemem „każdy z każdym” do dwóch zwycięskich setów (od stanu 2:2), przy czym przy stanie 1:1 w setach rozgrywany był w trzecim secie super tie-break do 10 punktów. Z każdej grupy do dalszych gier awansowało po dwóch zawodników, a awans z poszczególnych grup uzyskali:

• Grupa A: Lipiński Marek (Otmuchów) oraz Wojdyła Maciej (GTT Głuchołazy),
  • Grupa B: Schromm Marek (Jesenik) oraz Kowalczyk Maciej (GTT Głuchołazy),
  • Grupa C: Kujda Sebastian Junior (Nysa) oraz Kanarski Kamil (GTT Głuchołazy),
  • Grupa D: Fościak Paweł oraz Gorczyński Jan (obaj Nysa).

Ćwierćfinały, półfinały i finał odbywały się do dwóch zwycięskich setów.

I miejsce: Lipiński Marek (Otmuchów)

II miejsce: Kujda Sebastian Junior (Nysa)

III miejsce: Schromm Marek (Jesenik) oraz Fościak Paweł (Nysa)

Trofea i pamiątkowe dyplomy zostały ufundowane przez Urząd Miejski w Głuchołazach oraz Głuchołaskie Towarzystwo Tenisowe.

Galeria zdjęć z Mistrzostw Głuchołaz w grze pojedynczej 2021 w tenisie ziemnym (21.08.2021r.)Mistrzostwa Głuchołaz w grze pojedynczej 2021 w tenisie ziemnym (21.08.2021r.)